Sõbrad ja partnerid õnnitlesid kutsekooli renoveerimise lõpetamise puhul

Täielikult uuendatud Sillamäe Kutsekooli õppebaas kahtlemata tõstab veelgi rohkem regiooni ja kogu Eesti noorte huvi kaasaegsete erialade omandamise vastu just siin – rõhutati Sillamäe Kutsekooli õppekorpuse rekonstrueerimise järgsel pidulikul soolaleivapeo tseremoonial.
Õppekorpuse rekonstrueerimine on SKK üldise rekonstrueerimise teine etapp: mõni aasta tagasi kutsekooli töökojad läbisid taolise rekonstrueerimise.
Praeguste tööde käigus täielikult muutusid 4900 m² ning uute seinte jaoks on valmis ka uus sisustus - õppekorpusse tuleb täitsa uus mööbel, arvutid, kontoritehnika, laborid, mikroklimaat loovad seadmed.
13.jaanuaril õnnitlema õppeasutust sel puhul tulid riigi, kohaliku omavalitsuse, partnerettevõtjate ja teiste õppeasutuste esindajad. Koolipere võttis neid soojalt vastu.
Rida esinejaid tunnistas, et täna ka nemad oleksid sellistes kaasaegsetes tingimustes, mis on SKK-s loodud, hea meelega õppinud, - sellest ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhataja Helen Põllo, Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg.
Sillamäe Kutsekoolis õpetatavad erialad on ammu turul nõutud. Majandus püstitab uusi väljakutseid ja SKK kindlasti suudab väärikalt nendele vastata, rääkisid külalised. Ida-Viru maavanema Andres Noormägi meelest Sillamäe linn hakkab arenema regiooni mereväravana ja kutsekool teeb sellesse protsessi oma panuse. Sillamäe tööstus-sadama klasteri esindajad Tõnis Seesmaa ja Andrei Birov lisasid, et tööstuspiirkonnas töötab juba hulk SKK lõpetajaid ning kavas on avada uus õpperühm – „sadamatööline".
Renoveerimist teostanud ehitusfirma „Fund Ehitus OÜ" juht Eiki Rump ütles renoveeritud korpuse avamisel, et tal on kurb sellepärast, et projekt, mille elluviimine toimus väga soojas ja konstruktiivses õhkkonnas, on lõppenud.
Kutsekooli direktor Inna Nazarova märkis, et edukas rekonstrueerimine on mitme teguri tulemus: järelemõeldud ettevalmistustöö, hea koostöö nii kutsekooli kui ka projekteerijate, ehitajate, riigi esindajate kui tööde tellija vahel, pedagoogide, õpilaste ja nende vanemate mõistev suhtumine remonti.
Pärast seda, kui traditsiooniline lint oli pidulikult läbi lõigatud, esimestena uuendatud korpusse suundusid need kelle jaoks see ehitatud oligi – õpilased ja nende õpetajad.
Kokku SKK õppekorpuse uuendamine läks maksma umbes 5 mln eurot.
Ehitustöid teostas firma Fund Ehitus OÜ, projekti tegi Amhold AS.
Projekti rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist ning toetati Eesti riigieelarvest.

Täiendav informatsioon:
Galina Kadnikova
Tel. 58 350 670