Praktika Sloveenias

Erasmus + projekti „Euroopas õppides meistriks 3“ raames olin nädala jooksul praktikal Krani linna kutsehariduskeskuses. Hea meelega kasutasin antud võimalust, sest oli väga huvitav tutvuda uue riigi, kolleegidega ja infotehnoloogia õpetamise protsessiga Sloveenias. Töötades infotehnoloogia õpetajana, pean olema alati võimeline genereerima uusi ideid nii kutsevõistlustel osalemiseks kui ka interaktiivsete tundide planeerimisel.

Kranj linn hämmastas oma iluga. Suuruselt see on neljas linn riigis, mille ajalugu ulatub mitusada aastat taha. Kranj asub vaid 20 km kaugusel Ljubljanast, siin pakutakse ainult ökotoitu, mis on kasvatatud oma kätega. Väga meeldisid Bledi järv ja Bled loss, mis asub 130-meetrise kalju tipul.

Mu tööpäevad möödusid ühes Kranj kutsehariduskeskuse filiaalis. Külastasin eriala "arvuti tehnik" tunde. Noored õpivad ained: arvutivõrgud, programmeerimine, andmebaasid, arvuti ristvara, õppeaeg on 4 aastat. Praegu meil Eestis need on eraldi erialad, mida õpetatakse 3 aastat. Tunnid on väga sarnased õppetundidega Eestis, kuid õpilased enamasti loevad raamatuid inglise keeles. Palju õpilasi vabalt rääkisid minuga inglise keeles, mõned õpetajad õpetasid inglise keeles, sest mina olin nende tunnis.

Sloveenia õpetajate juures hämmastas eelkõige nende suur avatus ja elurõõm. Nad meeleldi suhtlesid võõrastega, rääkisid oma ideist ja igapäevaelust. Näiteks, õpetaja koos õpilastega püüab teha 3-D printeri, valmistada pühadeks suveniire 3-D printeri abil. Võrreldes Sloveenia kooliga, Eestis arvutid on võimsamad. Klassid on suured ja mõnedes klassiruumides töötab 2 õpetajat koos.

Üldiselt reis meeldis väga. Uus kogemus on saadud, tekkisid uued ideed elluviimiseks, annan positiivse energia õpilastele! Tänud korraldajatele Natasha Krištan (Sloveenia) ja Karen (Eesti) antud võimaluse eest.

 

  • foto-1
  • foto-10
  • foto-11
  • foto-12
  • foto-14
  • foto-2
  • foto-4

Simple Image Gallery Extended