Skandinaavia köögi maitsed

22.mail toimus TÜ Narva Kolledžis Põhjamaade Elustiili Nädala ürituste raames köögi-ja disainipäev, kus kõik külalised said täiendada oma teadmisi kaasaegsest Skandinaavia köögist.
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Sillamäe õppekoha koka eriala õpetajate Natalja Tarassova, Svetlana Mitsõk ja Natalja Gorjatšjeva jaoks oli see eriline üritus, sest töötoa läbiviijaks oli Sillamäe kutsekooli (praegu IVKHK) vilistlane Artur Kazaritski. Ka esimese kursuse koka eriala õpilastel oli huvitav osaleda sellel üritusel, et mõtiskleda oma töötuleviku üle.
Kõik vaatajad justkui said kulinaarse show osalejateks: mini-köögis valmistas tipp-kokk restorani kalarooga, valmistamisprotsess oli projetseeritud suurele ekraanile ja kokk kommenteeris oma tegevusi. Tekkis dialoog õpilaste ja peakoka vahel. Viimane aktsent oli ka roa kujundusel, kõik komponendid sobisid hästi ja Artur selgitas kuivõrd tähtis on koka oskus sobitada taimseid elemente.
Sillamäe kutsekooli vilistlane Artur Kazaritski, kes hetkel töötab peakokana Kopenhageni restoranis Kadeau, on ennast erialaselt täiendanud Inglismaal, Jaapanis, Itaalias, Norras, Soomes ja Taanis. Tema arvates on teadmised inimeste kõige suurem rikkus, koka eriala aga maailma parim eriala. Tema arvab, et inimesed käivad restoranides, et proovida erinevaid maitseid, õppida neid eristama ja toitu nautima. Ise käib ta restoranides kord kuus, et värskendada oma kutselisi teadmisi, roogadest eelistab kalaroogasid.

Artur ütles, et igatseb oma kodukanti ning külastades oma kodulinna provib leida aega, et käia ka oma endises õppekohas.

Meie pedagoogidel on hea meel, et Artur on edukas oma alal, soovivad talle edu ning on uhked tema saavutuste üle.

Artikli autor: Ljubov Ignatenko

Skandinaavia kook18 head2